Nasza nazwa mówi wszystko


ARCUS oznacza „Łuk“. Napinamy łuk i łączymy komponenty urządzenia w jedną całość. Przewody są niczym nerwy w korpusie człowieka – bez nich poszczególne organy nie mogą funkcjonować. 

Od ponad 70 lat zajmujemy się konfekcją kabli, produkujemy wysokiej jakości produkty takie jak lampki sygnalizacyjne i wskaźnikowe. W naszych zakładach produkcyjnych Ostfildern i Jelenia Góra w Polsce wykorzystujemy w procesie produkcyjnym  najnowocześniejsze maszyny oraz technologie. 

Doskonale wykwalifikowani pracownicy przy pomocy sprawdzonych i certyfikowanych metod produkcji zapewniają najwyższą jakość produktu. 


Grupa ARCUS obejmuje firmy ARCUS components GmbH i Meinert Sp. z o.o. Aktualnie zatrudniamy około 250 pracowników. Punktem centralnym dla naszych klientów jest główna siedziba firmy w Ostfildern, której team jest do Państwa dyspozycji, czy to w dziedzinie kontroli jakości, projektów, czy w kwestiach technicznych. 

Nasze wiązki kablowe, moduły i lampki sygnalizacyjne znajdują zastosowanie m.in. w sprzęcie gospodarstwa domowego (np. w kuchenkach, odkurzaczach, elektronarzędziach) siłownikach, termostatach, szafach rozdzielczych i w inżynierii mechanicznej. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w okablowaniu różnych produktów poszerzamy ustawicznie portfolio własnych usług.  Dla wielu naszych klientów jesteśmy już od lat niezawodnym dostawcą systemów. Wspólnie opracowujemy rozwiązania już na etapie rozwoju produktu i ostatecznie dostarczamy do produkcji seryjnej wiązki kablowe perfekcyjnie dostosowane do danego produktu.  


Nasza wizja

Firma ARCUS components służy doradztwem i zorientowana jest na rozwiązania zgodnie z życzeniem klienta. Naszym celem jest zaproponowanie wszystkim klientom branżowo najlepsze rozwiązania w opto-elektronicznych elementach układu, wiązkach kablowych i modułach.


Nasz firma realizuje usługi kompleksowo poprzez wspieranie, innowacje, rozpoznawanie problemów oraz proponuje odpowiednie rozwiązania. Tym samym dostosowujemy się do Państwa oczekiwań. Życzenia klientów traktujemy poważnie i próbujemy je wdrażać. 

Proszę nam zaufać!